8 pomysłów na udekorowanie sypialni

Niezależnie od tego czy śpisz czy jesteś w pracy, sypialnia jest tą częścią domu, w której spędzamy najwięcej czasu. Jest ona również najbardziej intymnym pomieszczeniem w Twoim domu. Sposób, w jaki urządzona jest odzwierciedleniem Twojej osobowości.

Wygodne zagłówki przydadzą się, jeśli lubisz pracować w łóżku. Źródło: flickr.com Wygodne zagłówki przydadzą się, jeśli lubisz pracować w łóżku. Źródło: flickr.com

Jeśli chcesz wnieść nieco ciszy i spokoju do swojej sypialni, rozważ wtrącenie do niej kilku elementów, które w tym pomogą.
Poniżej przedstawiamy kilka rad, które mogą stać się Twoją inspiracją do zmian:

1. Odpowiedni kolor. Pomaluj sypialnię na kolor biały lub któryś z pastelowych kolorów. Możesz wybrać coś z szerokiej palety delikatnych odcieni: róż, liliowy, cytrynowy, błękitny. Możesz też połączyć dwa kolory, które pasują do siebie, np. jak zielony i kremowy.

2. Wygodne łóżko. Wybór łóżka jest istotny, bo to na nim spędzisz najwięcej czasu. Łóżko przede wszystkim ma być wygodne. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, wstaw, duże łóżko z baldachimem i ozdobnymi kutymi ramami.

3. Duży zagłówek: to dobry wybór, jeśli lubisz czasem popracować w łóżku. Dzięki zagłówkowi swobodnie oprzesz się o ścianę.

4. Pościel: biała, gładka i miękka tkanina, taka jak jedwab i satyna są nie tylko niesamowity w dotyku, ale dodają również odrobinę luksusu do sypialni.

5. Dekoracje. Dołącz kwiaty do Twojej sypialni lub dekoracje w kształcie kwiatów, drzew lub innych roślin, np. trawy. Możesz też dołączyć elementy ze zwierzętami, ptakami, itp. Równie dobrą rolę mogą pełnić świece, wazony, oprawione zdjęcia czarno-białe, itp.

7. Lustra. Dołącz lustra jako element wystroju sypialni, wniesiesz trochę światła do niej.

8. Oświetlenie. To głównie ono wpływa na nastrój sypialni. Zadbaj, by oświetlenie było istotnym elementem Twojej sypialni. Pozbądź się mocnego światła i skup się na dekoracyjnych lampach, które mogą zmienić kolor sypialni np na czerwony.

Zapraszamy do zapoznania sie z nasza aktualną ofertą fotele tapicerowane

Publikacja: niedziela, 24 czerwca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »