Kilka porad przed wyborem łóżka

Zakup łóżka to trudny i ważny zakup w naszym życiu. Statystycznie, łóżko wymieniamy w domach co 7 lat, oznacza to, że przeleżymy na nim 20 tysięcy godzin. Aby dobrze i komfortowo się wysypiać, warto poświęcić trochę czasu i przemyśleć swoją decyzję zakupową.
Przy tak wielu opcjach na rynku można czuć się przytłoczonym wyborem. Oto 5 najlepszych wskazówek, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję przy wyborze łóżka dla siebie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta znajda w niej Państwo zestawy krzesła ze stołami

Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Najpierw zbierzmy wszystkie czynniki, które należy rozważyć przy zakupie łóżka. Są to cena, rodzaj łóżka: z materacem czy bez, z komfortowym zagłówkiem czy bez, całkowita wielkość i kształt łóżka, materiał i kolor, łatwość wychodzenia z łóżka i temu podobne rozważania.

Odwiedzaj salony, próbuj łóżek

Wygodne łóżko to podstawa komfortowego snu. Źródło: homelement.com Wygodne łóżko to podstawa komfortowego snu. Źródło: homelement.com

Odwiedź kilka salonów z meblami i wypróbuj tyle łóżek, ile zdołasz. Jeśli szukasz łóżka dwuosobowego, dobrze byłoby odwiedzić salon we dwójkę i położyć się na chwilę na łóżku we dwoje. Zabieraj do salonu wygodne ubrania, byś czuł się komfortowo. Szukaj idealnego rozwiązania opierając się na dopasowaniu łóżka do Twojej budowy, wagi, itp. Gdy już wybierzesz, warto poszukać odpowiednika w meblowych sklepach internetowych, z reguły jest taniej.

Łóżko i materac

Pamiętaj, że łóżko z materacem jest jak groszek z marchewką, nie rozpatruj ich osobno. Nie zawsze jednak jest to możliwe, bo materac ułożony na łóżku może nie spełniać Twoich wymogów. Wybierając osobno, upewnij się, że oba elementy są dobrze dopasowane, materac ma rozmiar odpowiedni do łóżka, itp. Warto pamiętać, że nie wszystkie rozmiary łóżek są znormalizowane i czasem może się okazać, że ten sam rozmiar wypada inaczej.

Łóżko powinno być solidne, by służyło na długie lata. Źródło: mattressesdirect.com.au Łóżko powinno być solidne, by służyło na długie lata. Źródło: mattressesdirect.com.au

Rozważ duże łóżko

Większe łóżka zazwyczaj są bardziej wygodne, zwłaszcza gdy śpisz obok partnera. Dobrze jest mieć możliwość wyciągnąć nogi, przewrócić się, bez kopania osoby leżącej obok. Mając więcej miejsca oboje z partnerem dobrze się wyśpicie, bo będzie z korzyścią dla Was obu. Nawet jeśli śpisz sam, większe łóżko i tak jest większym komfortem.

Cena często odzwierciedla jakość

Jak z większością rzeczy w życiu, dostaniesz to, za co zapłacisz. Często cena jest odwzorowaniem jakości. Im bardziej Ci zależy na komfortowym wypoczynku, tym więcej wydasz. Kupując meble niezależnie czy jest to stół czy właśnie łóżko zwróćmy uwagę na jakość wykonania i na użyte do tego materiały.

Zobacz również- 8- pomysłów na udekorowanie sypialni.

Publikacja: środa, 27 czerwca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »