Jak sprawić, aby w salonie było nie tylko stylowo, ale i komfortowo?

Nie jest prawdą, choć wiele osób tak uważa, że jeśli zdecydujesz się na stylowy salon, to zawsze odbędzie się to kosztem komfortu. Wynika to zapewnie z tego, że "stylowe" bywa rozumiane jako dziwne, inne, takie, które tylko ładnie wygląda, ale nie jest ani funkcjonalne ani wygodne. Dodasz swojemu salonowi komfortu poprzez zamieszczenie w nim odpowiednich akcesoriów meblarskich, a także poprzez ich odpowiednie rozmieszczenie w salonie.

Wybór akcesoriów meblarskich

Ważne jest rozmieszczenie mebli w salonie. Źródło: livingroomdesignidea.com Ważne jest rozmieszczenie mebli w salonie. Źródło: livingroomdesignidea.com

W celu odnalezienia niedrogich i ładnych akcesoriów warto troszkę pochodzić i odwiedzić wyprzedaże, lombardy, komisy, pchle targi itp. Dzięki temu można znaleźć idealny posąg do ogrodu, piękny wazon czy chociażby ozdobę ścienną. Zakup ozdób do pokoju nie musi kosztować wiele, ważne jednak, by przy ich wyborze decydować się przede wszystkim tym, w jaki sposób wypełnią pustkę, którą starasz się wypełnić w swoim salonie.

Jeśli poszukujesz stołu lub krzeseł, zajrzyj do naszej oferty. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Pamiętaj, że czasem jeden drobny detal może odmienić Twoje wnętrze, a wraz z nim Twoje samopoczucie z przebywania w nim.

Rozmieszczenie mebli

Zanim zdecydujesz się na nowe meble, jak stylowy stół do jadalni czy krzesła, dobrym pomysłem jest zrobić wstępną przymiarkę. Znając wymiary mebli, które Cię interesują, możesz zrobić zarysy mebli za pomocą linki, czy zwiniętego ręcznika lub czegokolwiek, co masz pod ręką, by upewnić się, że mebel będzie pasował do miejsca. Jeśli któryś z mebli czy akcesoriów będzie zajmował za dużo miejsca, salon szybko stanie się niewygodny.

Publikacja: czwartek, 28 czerwca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »