Wybór odpowiedniej wielkości stołu

Większe nie zawsze znaczy lepsze, szczególnie w przypadku wyboru stołu jadalnianego, gdzie musimy przede wszystkim liczyć się z przestrzenią, którą mamy do zagospodarowania w jadalni.

Wspaniały, duży stół, który prezentuje się spektakularnie w salonie, szybko traci na znaczeniu w mniejszym pomieszczeniu. Dlatego, że wygląd zawsze jest zależny od zajmowanej przestrzeni. Po co komu duży stół w małym pomieszczeniu? Tracimy funkcjonalność, która zawsze musi iść w parze z designem.

Zestaw stół i krzesła Z3. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z3. Źródło: Sam-Net

Okrągłe czy kwadratowe?

Chociaż kwadratowe stoliki wydają się mieć chyba najciekawszy kształt, do jadalni najlepiej wydają się nadawać stoliki okrągłe. Dzięki nim, biesiadnicy mogą rozmawiać i czuć się znacznie swobodniej. Nikt nie siedzi na żadnym wyróżnionym miejscu,wszyscy czują się równie swobodnie, nie ma żadnej nogi na rogu, która często powoduje dyskomfort przy stole.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Sam-Net

Jeśli lubisz wygląd tradycyjnego stołu kwadratowego z miejscem dla czterech osób, rozważ zakup takiego stołu. Pamiętaj też, że czasem możesz potrzebować więcej miejsca przy stole, dlatego warto rozważyć zakup stołu rozkładanego.

Zestaw stół i krzesła Z13. Źródło: Sam-Net Zestaw stół i krzesła Z13. Źródło: Sam-Net

Jeśli masz dywan pod stołem w jadalni, musi mierzyć on co najmniej 10-15 cm dłuższy i szerszy od rozmiaru stołu. Dzięki temu, stół staje się miejscem centralnym i dla każdego z siedzących przewidziana będzie taka sama dawka komfortu. Nikt przecież nie chce siedzieć w połowie na podłodze i w połowie na dywanie. Ponadto, jeśli masz duży żyrandol, umieść tak swój stół w jadalni, by nikt nie uderzył się o żyrandol wstając od stołu.

Zobacz również- Aranżacja- lata 80-te

Publikacja: poniedziałek, 02 lipca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »