Kilka elementów nowoczesnego salonu

Czy jesteś gotowy aby przemodelować swój salon i wprowadzić do niego kilka elementów nowoczesnych? Nie zawsze jest to łatwe. Jeśli czujesz się nieco zagubiony i nie wiesz od czego zacząć, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Styl minimalistyczny  źródło: onet. wnętrze Styl minimalistyczny źródło: onet. wnętrze

Przede wszystkim wyraz „nowoczesny” bywa rozumiany na różne sposoby. Często jego znaczenie jest demonizowane i wyolbrzymiane. Proponujemy kilka zmian, które szybko mogą zmienić wygląd Twojego salonu.

Feng Shui  źródło: onet. wnętrze Feng Shui źródło: onet. wnętrze

Minimalizm -Aby mniej mogło znaczyć więcej, musisz zadeklarować dużą dyscyplinę w uporządkowaniu swojego salonu. Nie możesz stworzyć minimalistycznego pokoju z niepotrzebnych przedmiotów. Zadbaj, by trzymać się trzech określonych kolorów. Sofy powinny mieć proste linie, nie ma tu miejsca na jakieś wyrafinowane wzory.

Jeżeli szukasz trwałych i stylowych mebli zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Sam-Net

Feng Shui- Celem według filozofii Feng Shui jest stworzenie idealnej równowagi. Dlatego w salonie poza prostymi liniami muszą pojawić się jakieś inne motywy – np. zaokrąglenia. Dodaj kilka elementów z motywami zaokrąglonymi, jak zaokrąglone krzesło, okrągłe lustro, kula lub okrągłe tacki ze stali nierdzewnej. Pięć żywiołów Feng Shui to ziemia, woda, ogień, metal i drewno. Dobrze byłoby postarać się je włączyć do wystroju, np. poprzez płytki kamienne, kominek, gliniane garnki, itp.

Styl miejski  źródło: onet. wnętrze Styl miejski źródło: onet. wnętrze

Styl miejski- Przemyśl teksturę i wygląd salonu. Poszukaj ozdób, które nawiązują do stylistyki włoskiej. Porozstawiaj po salonie w różnych miejscach ozdoby ze szkła, ceramiki czy metalu nawiązujące do tej stylistyki. Efektu niech dopełnią poduszki, dywany i zasłony w różnych kolorach.

Zobacz również: Panele ścienne

Publikacja: wtorek, 03 lipca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »