Inteligentny dom - część I - Oświetlenie

Jeżeli chcesz być posiadaczem tak zwanego inteligentnego domu musisz liczyć się z kosztami. Wszystkie systemy sterowania wymagają nietypowej instalacji elektronicznej. Przy budowie domu pamiętajmy, że już na pierwszym jego etapie powinniśmy zaznaczyć gdzie będą zamieszczone czujniki.

Inteligentny dom oświetlenie.  źródło: mikrus.pl Inteligentny dom oświetlenie. źródło: mikrus.pl Zobacz również- Inteligentny dom- cześć druga.

Pierwszym najważniejszym elementem w inteligentnym domu wydaje się być światło. Bo to w domu spędzamy większość wieczorów. Światło powinno dostosowywać się do okoliczności i nastroju domowników. Jeżeli zdecydujemy się na inteligentne oświetlenie możemy pozwolić sobie na regulacje oświetlenia zgodnie z naszą potrzebą jak i zachcianką.

Inteligentny dom. źródło: Projekty system integrattion Inteligentny dom. źródło: Projekty system integrattion

Inteligentne oświetlenie umożliwia przyciemnianie i rozjaśnianie lamp żarowych o mocy 300-500W. Ponadto czujnik ruchu, który jest obecny raczej we wszystkich systemach, umożliwia automatyczne włączanie oświetlenia w zależności od obecności domowników. W salonie możemy pozwolić sobie na zaprojektowanie kilku scen tzn. innego oświetlenia potrzebujemy przy romantycznej kolacji, innego, gdy odwiedzą nas znajomi, jeszcze innego, gdy czytamy lub oglądamy telewizje. Każda ze scen to kilka lamp włączonych równocześnie, ale o różnym natężeniu. I to wszystko przy naciśnięciu jednego przycisku. Oczywiście do scen możemy dołączyć również rolety i urządzenie grzewcze. Przy takim zestawieniu jedynym naszym zmartwieniem może być jedynie awaria dystrybutora prądu. A my w każdej chwili możemy zmieniać nasz dom według naszych potrzeb.

Szukasz nietuzinkowych mebli? To świetnie trafiłeś u nas znajdziesz meble na miarę swoich potrzeb...

Publikacja: piątek, 06 lipca 2012r.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »