Aranżacja salonu

Aranżacja salonu jest bardzo ważna z kilku względów. Jest to najbardziej reprezentatywny dla nas pokój: w salonie gościmy przyjaciół i rodzinę, w salonie spożywamy posiłki, oglądamy telewizję czy też po prostu odpoczywamy. Salon jest pomieszczeniem, które tętni życiem, dlatego tak istotna jest jego świadoma aranżacja.

O wystroju salonu decyduje zarówno dobór kolorów, jak i samych mebli i przedmiotów ozdobnych. Ważne, żeby zachować równowagę pomiędzy estetyką a funkcjonalnością. W salonie przecież równie ważne jak ładny wygląd jest to, by była odpowiednia ilość miejsca, żeby czuć się komfortowo. W tym dziale prezentujemy inspiracje i pomysły, które mają za zadanie pomóc Wam w odpowiedzi na pytanie jak urządzić salon.

Świąteczny stół 2017

Świąteczny stół 2017

14.12.2016

Do świąt Bożego Narodzenia zostało już naprawdę niewiele czasu, warto zatem pomyśleć jak ustroić stół na zbliżające się świata.

Zabawa światłem

Zabawa światłem

04.03.2014

Oświetlenie w pomieszczeniu pełni przede wszystkim funkcję użytkową, jednak odpowiednio dobrane może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie oraz odmienić wnętrze.

Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?

Stoły, stoły i stoliki czyli jak wybrać odpowiedni stół do salonu?

14.01.2013

Od wieków stół stanowi swoisty symbol więzi pomiędzy rodzina. To właśnie przy stole najczęściej spotykamy się czy to przy niedzielnych obiadach, czy przyjęciach urodzinowych.

Pokój dzienny

Pokój dzienny

21.12.2012

Pokój dzienny (ang. living room), to główny pokój mieszkania. Nazywa się również pokojem gościnnym, czasem salonem. W każdym razie mam na myśli ten pokój, w którym najczęściej przebywa rodzina, goście, gdzie jest często telewizor i nierzadko jest to największe pomieszczenie Twojego domu czy mieszkan (...)

Meble modułowe do salonu

Meble modułowe do salonu

18.12.2012

Gotowe rozwiązania często okazują się najlepszą opcją. Gotowa zabudowa czyli meble „modułowe” z pewnością będą prezentować się spójnie i harmonijnie.

Pokój dzienny w nowej odsłonie

Pokój dzienny w nowej odsłonie

17.12.2012

Elegancki, przytulny, designerski, a może po prostu funkcjonalny? Pokój dzienny może mieć wiele twarzy. Najważniejsze aby wydawał się przestronny i przystosowany do domowników i ich potrzeb.

Salon jako wizytówka całego domu

Salon jako wizytówka całego domu

02.10.2012

Salon jest często pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzimy po powrocie do domu lub gdy odwiedzamy znajomych. Potraktujmy go jak wizytówkę całego domu

Zalety kuchni połączonej z salonem

Zalety kuchni połączonej z salonem

24.09.2012

Otwarta kuchnia na salon ma wiele zalet. Pozwala nie tylko zaoszczędzić trochę miejsca, ale co najważniejsze umożliwia spędzenie więcej czasu z rodziną

Wybór odpowiedniego stołu do salonu

Wybór odpowiedniego stołu do salonu

10.09.2012

Salon we współczesnym domu pełni funkcje reprezentacyjne i biesiadne, dlatego jego aranżacja powinna być dopracowana w najmniejszych szczegółach.

Funkcjonalny i wygodny salon

Funkcjonalny i wygodny salon

16.08.2012

Salon najczęściej jest traktowany jako miejsce szczególne. W salonie najczęściej przyjmujemy gości, jednak nie zapominajmy, że oprócz funkcji reprezentacyjnej, salon powinien być również funkcjonalny.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »