Pielęgnacja mebli

Często przy codziennych porządkach zapominamy o pielęgnacji mebli. A to one najbardziej narażone na zabrudzenia. W tej kategorii znajdziesz porady nie tylko jak czyścić meble ale również jak je pielęgnować tak aby przez wiele lat cieszyły na swoim wyglądem.

Znajdziesz tu zagadnienia jak czyścić i konserwować meble skórzane jak i meble wykonane z tradycyjnego materiałów. Ponadto dowiesz się jakie środki omijać z daleka a na które wydać parę groszy więcej.

A jeżeli lubisz stare meble ale nie wiesz co z nimi zrobić aby ponownie nabrały blasku wystarczy że wejdziesz na nasza stronę i wybierzesz odpowiednią kategorie.

Tapicerka - opis

Tapicerka - opis

13.01.2017

Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne.

Jak powinniśmy obchodzić się ze stołami dębowymi

Jak powinniśmy obchodzić się ze stołami dębowymi

16.08.2016

Pomimo swej ceny meble dębowe są chętnie kupowane. Dąb jako najbardziej popularne drewno jest najczęściej wykorzystywany do produkcji mebli takich jak stoły, łóżka czy komody.

Krzesła dębowe

Krzesła dębowe

30.10.2015

Meble dębowe potrafią zauroczyć nawet najbardziej wygórowane gusta. Meble dębowe przy należytej pielęgnacji potrafią nam się odwdzięczyć swoją wytrwałością.

Pielęgnacja mebli drewnianych czyli nie taki diabeł straszny jak go malują

Pielęgnacja mebli drewnianych czyli nie taki diabeł straszny jak go malują

19.03.2015

Czy możesz powiedzieć że wiesz już wszystko o pielęgnacji mebli drewnianych? Jeżeli tak to możesz sobie odpuścić dalsze czytanie tego artykułu. Jednak jeżeli masz wątpliwości poświeć pięć minut i dowiedz się wszystkiego o pielęgnacji mebli drewnianych.

Jak pielęgnować meble ze skóry?

Jak pielęgnować meble ze skóry?

04.01.2013

Decydując się na zakup mebli skórzanych powinniśmy wiedzieć jak je czyścic tak aby zachowały przez lata swój urok. Meble skórzane są ponadczasowe, eleganckie miłe w dotyku.

Czyste i zadbane meble bez środków chemicznych

Czyste i zadbane meble bez środków chemicznych

22.10.2012

Nawet najlepsze meble mogą stracić swój urok, gdy nie będą odpowiednio pielęgnowane. Wbrew pozorom pielęgnacja i dbanie o meble nie jest wcale trudne. Co prawda musimy włożyć w to trochę serca i pracy, ale efekt końcowy wynagrodzi nam wysiłek.

Pielęgnacja mebli politurowanych

Pielęgnacja mebli politurowanych

20.09.2012

Meble wykonane z powłoką politurową są bardzo delikatne. Należą do tych mebli na które trzeba uważać ponieważ są wrażliwe na alkohol, wysoką temperaturę oraz wilgoć.

Konserwacja mebli skórzanych

Konserwacja mebli skórzanych

04.09.2012

Decydując się na meble skórzane musimy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. Bez odpowiednich kosmetyków meble skórzane stracą swój urok, a nawet może dojść do ich uszkodzenia.

Renowacja mebli drewnianych

Renowacja mebli drewnianych

06.08.2012

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na zakup nowych mebli, a dotychczasowe już nie wyglądają jak przed laty.

Jak pielęgnować tapicerkę mebli?

Jak pielęgnować tapicerkę mebli?

27.07.2012

Meble tapicerowane są ładne i ciepłe. Nadają charakter wielu wnętrzom i cieszą się niezmiennym zainteresowaniem. Jednak z upływem czasu ich blask może przygasnąć.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »