1. Aranżacja wnętrz - Dekoracja i urządzanie wnętrz - SalonMeblowy.net.pl - Strona 7

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

Aranżacja wnętrz - strona 7

Aranżacja wnętrz nie jest łatwa. Dużo zależy od wyczucia estetyki, umiejętności odnalezienia złotego środka między przestrzennością i symetrią. Aranżacja wnętrz, inaczej projektowanie wnętrz, to umiejętny dobór tapet, podłogi a nawet mebli do mieszkania lub domu tak aby tworzyły wspólną całość.

Na wystrój wnętrza ma wpływ wiele elementów, liczy się tu nie tylko udana aranżacja, ale też adekwatny dobór mebli oraz oświetlenia. Jeszcze przed wykonaniem planu powinniśmy wziąć pod uwagę miejsce w którym będziemy aranżować wnętrze. Pamiętajmy, że wystrój wnętrza w znacznym stopniu mówi nam o gospodarzu o jego doznaniach estetycznych.

Aranżacja wnętrza w Polsce ma nadal tradycyjny charakter. Tu nadal panują meble tradycyjne wykonane przeważnie z buku, sosny, dębu. Dla przykładu w Anglii preferowane są meble o bogatym wzornictwie i jest to ich główny element aranżacyjny.

09

11.2012

Styl eklektyczny - nowy trend w aranżacji wnętrz
Jak czytamy na Wikipedii, eklektyzm to sposób na tworzenie czegoś nowego z rzeczy już istniejących. Dokładnie podają tak: eklektyzm, to „łączenie w jednej budowli w sposób swobodny, często niezgodnych ze sobą, elementów wybranych z różnych stylów architektonicznych”

30

10.2012

Aranżacja stołu na Boże Narodzenia
W oczekiwaniu na Boże Narodzenia i na prezenty od gwiazdora postanowiliśmy już zawczasu pomyśleć nad ustrojeniem domu. Pamiętając oczywiście że nie tylko barwy i zapachy tworzą atmosferę świat ale przede wszystkim my czyli domownicy.

10

10.2012

Jak ochronić się przed jesienną szarością?
Podczas jesiennych dni często tęsknimy za słoneczny latem. I to właśnie brak słońca wpływa na nas niekorzystnie.

12

09.2012

Aranżacja w stylu arabskim
Aranżując dom w stylu arabskim powinniśmy zwrócić uwagę na barwy, bogactwo motywów oraz na wykonanie mebli.

03

09.2012

Styl afrykański
Styl afrykański gości w naszych salonach nie od dziś i jak na razie nie chce się z nami pożegnać. Aranżacja wnętrza w tym stylu to połączenie tropików z kolorami wypalonej słońcem afrykańskiej ziemi

24

08.2012

Pokój dla młodego ucznia
Wielkimi krokami zbliża się wrzesień i już za chwilę usłyszymy pierwszy dzwonek na szkolnym korytarzu. Zostało nam już niewiele czasu na wprowadzenie zmian w pokojach naszych dzieci

09

08.2012

W stylu kolonialnym
Styl kolonialnym jest ponadczasowy, łączy egzotykę a zarazem klasykę. Wnętrza w stylu kolonialnym są eleganckie a przede wszystkim wygodne i funkcjonalne.

30

07.2012

Dom w stylu francuskim
Styl francuski to łączenie na pozór wykluczających się elementów. Dom wystylizowany na styl francuski jest wytworny, ale nie przesadnie bogaty, ciepły i przytulny, a ponadto jest niezwykle szykowny i elegancki.

26

07.2012

Wnętrze w stylu klasycznym
Styl klasyczny można porównać ze stylem pałacowym. Klasyczny dom to duże ogrody dworski styl to powrót do przeszłości.

23

07.2012

Pokój dostosowany dla niemowlaka
Dla nowo narodzonego dziecka najważniejsze jest bezpieczeństwo i miłość rodziców, nie liczą się dla niego kolor ścian ani zasłonki.

Polecane wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu
Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis
Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Rodzaje drewna , czyli z czego i co możemy wykonać
Drewno jako jedyny materiał jest w pełni odtwarzalny co czyni go jednym z najlepszych materiałów budulcowych czytaj więcej »
Ozdabianie mebli metoda decoupage
Zastanawiasz się jak niewielkim kosztem odnowić stare meble? Zaproponuje dziś dość prostą metodę jaką jest decoupage (dekupaż). czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Stolik kawowy z pozoru niewielki zakup
Stolik kawowy jest centralnym punktem w każdym salonie. Nie wyobrażam sobie żeby mogło go w salonie zabraknąć. Przy stoliku kawowym spotykamy czytaj więcej »