1. Budowa mebli - SalonMeblowy.net.pl - Strona 2

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

Budowa mebli - strona 2

Dział zawiera informacje na temat budowy mebli. Dobre meble zbudowane są z wysokiej jakości materiałów i przy wykorzystaniu odpowiednich, nowoczesnych procesów technologicznych. W tym dziale dowiesz się z czego zbudowane są meble, poznasz różne rodzaje materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli oraz zobaczysz jak się je wykonuje. Ponadto w dziale tym poznasz różne funkcje mebli wynikające z ich budowy. Pokażemy tutaj również czym powinny charakteryzować się produkty wysokiej jakości. Dzięki wiedzy na temat budowy mebli dokonasz właściwego wyboru podczas zakupu, a Twoje meble będą Ci służyć przez długi czas. Zapraszamy do zapoznania się z szeregiem praktycznych informacji dotyczących budowy mebli! Są one podane w przystępny sposób, bez technicznego żargonu, co sprawia, że będą zrozumiałe nawet dla laika.

16

12.2011

Co to jest fornirowanie?
Fornirowanie to metoda uszlachetniania powierzchni mebli drewnianych poprzez naklejanie na nie cienkich płatów drewna grubości 0.2 - 0.8 mm zwanych fornirem. Po naklejeniu i oszlifowaniu forniru płaszczyzna zabezpieczana jest lakierem ekologicznym.

05

12.2011

Drewno pochodzące z drzew liściastych
W tym artykule przedstawiamy gatunki drewna pochodzące z drzew liściastych. Przyjrzymy się najciekawszym przykładom

05

12.2011

Drewno pochodzące z drzew iglastych
Do produkcji mebli czy szerzej do wykorzystania przemysłowego stosuje się wiele rodzajów drewna. Zarówno drewno pochodzące z drzew iglastych, jak i liściastych. W tym artykule skupimy się na drzewach iglastych.

05

12.2011

Drewno - doskonały materiał budowlany
Drewno to materiał wykorzystywany przez człowieka od tysięcy lat. Przy odpowiedniej dbałości, drewno odwdzięcza się dużą trwałością. Właściwie wykorzystane drewno może przez dziesiątki, a nawet setki lat służyć jako trwały budulec konstrukcyjny.

06

05.2011

Krzesła tapicerowane
Salon jest jednym z najważniejszym miejsc w domu. To w nim spędzamy najwięcej czasu. Relaksujemy się po ciężkim dniu w pracy, spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, bawimy się podczas domowych przyjęć. Należy go umeblować w taki sposób, aby jak najlepiej się w nim funkcjonowało. Jednym z elementów (...)

12

04.2011

Krzesła
Krzesło jako mebel towarzyszy człowiekowi niemal od zarania dziejów. Pierwowzór krzesła odkryty został już w neolicie i z pewnością służył do siedzenia. Wygląd krzesła zmieniał się w zależności od panującej mody czy kultury. Przeczytaj więcej o krzesłach

09

04.2011

Meble tapicerowane: informacje ogólne - podział
Jest to kolejny artykuł poświęcony meblom tapicerowanym. Aby lepiej zrozumieć czym są meble tapicerowane, przybliżymy ich podział ze względu na różne czynniki.

Polecane wpisy na blogu

Meble w aranżacjach retro
Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu
Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu?
Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis
Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny
Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »
Rodzaje drewna , czyli z czego i co możemy wykonać
Drewno jako jedyny materiał jest w pełni odtwarzalny co czyni go jednym z najlepszych materiałów budulcowych czytaj więcej »
Ozdabianie mebli metoda decoupage
Zastanawiasz się jak niewielkim kosztem odnowić stare meble? Zaproponuje dziś dość prostą metodę jaką jest decoupage (dekupaż). czytaj więcej »
Meble z nadrukiem
Meble z nadrukiem to ostatni krzyk mody. Meble z wybranym wcześniej nadrukiem pasują do każdego wnętrza. Ten rodzaj wzornictwa wnętrza jest o tyle ciekawy, czytaj więcej »
Stolik kawowy z pozoru niewielki zakup
Stolik kawowy jest centralnym punktem w każdym salonie. Nie wyobrażam sobie żeby mogło go w salonie zabraknąć. Przy stoliku kawowym spotykamy czytaj więcej »