Aranżacja wnętrz - strona 4

Aranżacja wnętrz nie jest łatwa. Dużo zależy od wyczucia estetyki, umiejętności odnalezienia złotego środka między przestrzennością i symetrią. Aranżacja wnętrz, inaczej projektowanie wnętrz, to umiejętny dobór tapet, podłogi a nawet mebli do mieszkania lub domu tak aby tworzyły wspólną całość.

Na wystrój wnętrza ma wpływ wiele elementów, liczy się tu nie tylko udana aranżacja, ale też adekwatny dobór mebli oraz oświetlenia. Jeszcze przed wykonaniem planu powinniśmy wziąć pod uwagę miejsce w którym będziemy aranżować wnętrze. Pamiętajmy, że wystrój wnętrza w znacznym stopniu mówi nam o gospodarzu o jego doznaniach estetycznych.

Aranżacja wnętrza w Polsce ma nadal tradycyjny charakter. Tu nadal panują meble tradycyjne wykonane przeważnie z buku, sosny, dębu. Dla przykładu w Anglii preferowane są meble o bogatym wzornictwie i jest to ich główny element aranżacyjny.

Zestaw Z145 okrągły stolik z krzesłami

Zestaw Z145 okrągły stolik z krzesłami

12.09.2013

Zestaw Z145 to okrągły stolik połączony z klasycznymi krzesłami. Jest to propozycja dla tych, co cenią sobie komfort z elegancją. Zestaw, który wykonany jest w całości z drewna ociepli każde wnętrze. Pasuje zarówno do jadalni, kuchni czy salonu połączonego z kuchnią.

Salon połączony z sypialnią

Salon połączony z sypialnią

29.08.2013

Gdy mamy do dyspozycji jedno pomieszczenie jesteśmy zmuszeni do urządzenia w nim dwóch stref. Jest to wykonalne a nawet praktyczne: wystarczy zastosować się do paru wskazówek i nasz salon – sypialnia będzie funkcjonalny i komfortowy.

Fotel do salonu to również element dekoracyjny

Fotel do salonu to również element dekoracyjny

27.08.2013

Raz na jakiś czas każdy z nas zaczyna myśleć o zmianie aranżacji wnętrza, w skład której wchodzą również meble. Chcąc wprowadzić zmiany bierzemy pod uwagę głównie wygodę domowników.

Mieszkanie w  stylu nowojorskim

Mieszkanie w stylu nowojorskim

19.08.2013

Od jakiego czasu zauważamy, że Polacy pokochali styl nowojorski. Nie ma w tym nic dziwnego: styl ten bowiem cechuje się smakiem i elegancją.

Stół okrągły jako symbol  równości i braterstwa

Stół okrągły jako symbol równości i braterstwa

08.07.2013

Stół okrągły w jadalni to coś więcej niż tylko miejsce, gdzie możemy zjeść wspólny posiłek. Jadalnia to miejsce spotkań a nic tak nie sprzyja miłej atmosferze jak wspólny posiłek przy stole szczególnie, gdy jest to stół okrągły.

Styl eklektyczny w salonie

Styl eklektyczny w salonie

14.06.2013

Styl eklektyczny to łączenie tradycji z nowością, ale to nie wszystko. W stylu eklektycznym (eklektyzm) ważna jest również funkcjonalność. Stylizując salon na eklektyczny postaw na stare meble,

Stół S2 bielony- kuchnia w stylu rustykalnym

Stół S2 bielony- kuchnia w stylu rustykalnym

13.06.2013

Kuchnia rustykalna to przede wszystkim klimat, ale żeby go wprowadzić potrzebujemy odpowiednich mebli jak i innych akcesoriów. Najlepiej do kuchni rustykalnej nadają się meble proste. Proponuje stół S2 bielony. Ma on nie tylko tradycyjną formę, ale jest również funkcjonalny.

Aranżacja lata 80-te

Aranżacja lata 80-te

03.06.2013

W latach 80-tych wraz z przełomem technologicznym projektanci postawili na produkcję masową . Dzięki czemu meble były dostępne w niższych cenach a przy czym gwarantowały przyzwoity wygląd.

Styl włoski w salonie

Styl włoski w salonie

26.05.2013

Styl włoski inspirował i inspiruje nadal. Początki nurtu we wzornictwie zauważamy w latach pięćdziesiątych XX wieku i trwa do dziś.

Styl glamour

Styl glamour

20.05.2013

Wnętrze w stylu glamour to rozwiązanie nie dla wszystkich. Dla jednych jest to idealnie połączenie różnych form, dla innych synonim kiczu.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »