Aranżacja wnętrz - strona 5

Aranżacja wnętrz nie jest łatwa. Dużo zależy od wyczucia estetyki, umiejętności odnalezienia złotego środka między przestrzennością i symetrią. Aranżacja wnętrz, inaczej projektowanie wnętrz, to umiejętny dobór tapet, podłogi a nawet mebli do mieszkania lub domu tak aby tworzyły wspólną całość.

Na wystrój wnętrza ma wpływ wiele elementów, liczy się tu nie tylko udana aranżacja, ale też adekwatny dobór mebli oraz oświetlenia. Jeszcze przed wykonaniem planu powinniśmy wziąć pod uwagę miejsce w którym będziemy aranżować wnętrze. Pamiętajmy, że wystrój wnętrza w znacznym stopniu mówi nam o gospodarzu o jego doznaniach estetycznych.

Aranżacja wnętrza w Polsce ma nadal tradycyjny charakter. Tu nadal panują meble tradycyjne wykonane przeważnie z buku, sosny, dębu. Dla przykładu w Anglii preferowane są meble o bogatym wzornictwie i jest to ich główny element aranżacyjny.

Stół bankietowy w sali konferencyjnej

Stół bankietowy w sali konferencyjnej

13.05.2013

Dobrze wyposażona sala konferencyjna to przede wszystkim funkcjonalne wyposażenie. Nowoczesne trendy, duża oferta mebli sprawiają, że mamy szerokie pole do popisu. Czym się kierować podczas urządzania przestrzeni biur tak aby było efektownie i funkcjonalnie?

Styl duński w mieszkaniu

Styl duński w mieszkaniu

10.05.2013

Styl duński powstał za sprawa Kaarem Klint, twórcy Wydziału Meblarskiego kopenhaskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jako pierwszy postanowił połączyć walory estetyczne z funkcjonalnością mebli.

Pokój dzienny dwie strefy

Pokój dzienny dwie strefy

25.04.2013

Planowanie pokoju dziennego to dzieło na lata. Wybór stylu nie należy do prostych zadań szczególnie jeżeli chodzi o salon.

Jak urządzić jadalnię?

Jak urządzić jadalnię?

12.04.2013

Jadalnie to jedno z ważniejszym pomieszczeń w domu, dlatego warto urządzić ją tak praktycznie i jak i w dobrym stylu. Powinniśmy zadbać o każdy szczegół tak, żeby całe pomieszczenie było w tym samym stylu.

Aranżacja salonu - o czym trzeba pamiętać?

Aranżacja salonu - o czym trzeba pamiętać?

08.04.2013

Możemy powiedzieć ze salon jest wizytówką domu jak i to ze powinien być pomieszczeniem reprezentacyjnym a może powinien być odzwierciedleniem osobowości?

Aranżacja salonu w tym kącika wypoczynkowego

Aranżacja salonu w tym kącika wypoczynkowego

05.04.2013

Zanim zaczniemy urządzać salon zastanówmy się jaką funkcję będzie pełnił. Ilu ludzi tyle oczekiwań, dla niektórych salon ma być miejscem reprezentacyjnym dla innych pomieszczeniem gdzie w gronie rodzinnym odpoczniemy.

Dla każdego coś miłego, czyli jak urządzić pokój gier

Dla każdego coś miłego, czyli jak urządzić pokój gier

29.03.2013

Jeżeli w domu mamy osobę która lubi gry nie ważne czy jest to gra wideo, piłkarzyki, dart czy bilard dobrze by było gdybyśmy mieli specjalny pokój w którym bez skrepowania będziemy mogli oddać się zabawie.

Czy meblościanka idzie do lamusa?

Czy meblościanka idzie do lamusa?

26.03.2013

Niegdyś żaden dom nie mógł się obyć bez meblościanki. Królowały w niemal każdym mieszkaniu przeważnie sprawiając, że wnętrze było przez nią zdominowane i przytłoczone.

Jak ustawić telewizor w salonie?

Jak ustawić telewizor w salonie?

14.03.2013

Dziś już w niemal w każdym domu jest telewizor, duży mały stojący czy ten podwieszany. Trudno sobie teraz wyobrazić mieszkanie bez telewizora.

Jak zmieścić pralkę do łazienki?

Jak zmieścić pralkę do łazienki?

13.03.2013

Wiemy nie od dziś, że urządzenie małej łazienki jest nie lada wyzwaniem. Osoby, które posiadają dużą przestronną łazienkę nie znają tego problemu

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »