Aranżacja wnętrz - strona 6

Aranżacja wnętrz nie jest łatwa. Dużo zależy od wyczucia estetyki, umiejętności odnalezienia złotego środka między przestrzennością i symetrią. Aranżacja wnętrz, inaczej projektowanie wnętrz, to umiejętny dobór tapet, podłogi a nawet mebli do mieszkania lub domu tak aby tworzyły wspólną całość.

Na wystrój wnętrza ma wpływ wiele elementów, liczy się tu nie tylko udana aranżacja, ale też adekwatny dobór mebli oraz oświetlenia. Jeszcze przed wykonaniem planu powinniśmy wziąć pod uwagę miejsce w którym będziemy aranżować wnętrze. Pamiętajmy, że wystrój wnętrza w znacznym stopniu mówi nam o gospodarzu o jego doznaniach estetycznych.

Aranżacja wnętrza w Polsce ma nadal tradycyjny charakter. Tu nadal panują meble tradycyjne wykonane przeważnie z buku, sosny, dębu. Dla przykładu w Anglii preferowane są meble o bogatym wzornictwie i jest to ich główny element aranżacyjny.

Odświeżamy mieszkanie na przywitanie wiosny

Odświeżamy mieszkanie na przywitanie wiosny

12.03.2013

Kiedy zima się kończy każdy z nas zaczyna myśleć o wiośnie. Przeważnie u schyłku zimy gdy pierwsze promienie zaglądają nam przez okno zabieramy się za tak zwane porządki wiosenne.

W Dani króluje biel

W Dani króluje biel

25.02.2013

W latach trzydziestych XX wieku Kaarem Klint stworzył coś zupełnie nowego. Kaarem Klint postawił na funkcjonalność i estetykę formy. Tym samym sprzeciwił się obecnym trendom panującym w meblarstwie.

Mały salon, duży problem

Mały salon, duży problem

22.02.2013

Aranżacja małego salonu należy do trudnego zadania. Musimy sobie zdać sprawę, że każdy centymetr jest na wagę złota.

Powiew wiosny

Powiew wiosny

14.02.2013

Już wcześniej pisałam o pozytywnym wpływie barw w naszym domu. Zatem wiecie już, że wystarczą trzy mocne barwy, aby odmienić cały dom. Odpowiedni dobór kolorów wpłynie pozytywnie na Ciebie i Twój dom.

Wystrój wnętrz w 2013 roku

Wystrój wnętrz w 2013 roku

22.01.2013

Wraz z nowym rokiem zmieniają się trendy we wzornictwie meblarskim. Rok 2013 ma być oszczędny w formy, w którym zaczną królować kąty proste i geometryczne kształty.

Jak ustroić dom na Walentynki?

Jak ustroić dom na Walentynki?

07.01.2013

Rok w rok wszyscy zakochani mają swoje święto, które przypada na 14 lutego. W tym dniu większość par stara się, aby ten dzień stał się wyjątkowy.

Dekoracja domu na wieczór sylwestrowy

Dekoracja domu na wieczór sylwestrowy

30.12.2012

Jeżeli w tym roku organizujesz zabawę sylwestrową w swoim domu zadbaj o odpowiednią oprawę. Dzięki odpowiednim dekoracjom łatwiej Ci będzie wprowadzić gości w szampański nastrój.

Jadalnia

Jadalnia

27.12.2012

Jadalnia to pomieszczenie bądź miejsce które łączy ze sobą kuchnię z salonem. Meble do jadalni powinny być zatem tak dobrane żeby nie odbiegały stylem od reszty pomieszczeń.

Lake Flato Architectcs

Lake Flato Architectcs

21.12.2012

Firma Lake Flato Architectcs pochodzi z San Antonio. Projektanci tej nowoczesnej firmy koncentrują się na gospodarce zarówno przestrzeni publicznych, jak i komercyjnych oraz mieszkalnych.

Wnętrze przystosowane dla niemowlaka

Wnętrze przystosowane dla niemowlaka

12.11.2012

Czas oczekiwania na dziecko jest pełne emocji. Dziś zastanowimy się jak urządzić pokój tak aby zapewnić dziecku i sobie wygodę.Funkcjonalny pokoik to połowa sukcesu podczas pierwszych tygodni spędzonych razem z dzieckiem w domu.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »