Aranżacja wnętrz - strona 7

Aranżacja wnętrz nie jest łatwa. Dużo zależy od wyczucia estetyki, umiejętności odnalezienia złotego środka między przestrzennością i symetrią. Aranżacja wnętrz, inaczej projektowanie wnętrz, to umiejętny dobór tapet, podłogi a nawet mebli do mieszkania lub domu tak aby tworzyły wspólną całość.

Na wystrój wnętrza ma wpływ wiele elementów, liczy się tu nie tylko udana aranżacja, ale też adekwatny dobór mebli oraz oświetlenia. Jeszcze przed wykonaniem planu powinniśmy wziąć pod uwagę miejsce w którym będziemy aranżować wnętrze. Pamiętajmy, że wystrój wnętrza w znacznym stopniu mówi nam o gospodarzu o jego doznaniach estetycznych.

Aranżacja wnętrza w Polsce ma nadal tradycyjny charakter. Tu nadal panują meble tradycyjne wykonane przeważnie z buku, sosny, dębu. Dla przykładu w Anglii preferowane są meble o bogatym wzornictwie i jest to ich główny element aranżacyjny.

Styl eklektyczny - nowy trend w aranżacji wnętrz

Styl eklektyczny - nowy trend w aranżacji wnętrz

09.11.2012

Jak czytamy na Wikipedii, eklektyzm to sposób na tworzenie czegoś nowego z rzeczy już istniejących. Dokładnie podają tak: eklektyzm, to „łączenie w jednej budowli w sposób swobodny, często niezgodnych ze sobą, elementów wybranych z różnych stylów architektonicznych”

Aranżacja stołu na Boże Narodzenia

Aranżacja stołu na Boże Narodzenia

30.10.2012

W oczekiwaniu na Boże Narodzenia i na prezenty od gwiazdora postanowiliśmy już zawczasu pomyśleć nad ustrojeniem domu. Pamiętając oczywiście że nie tylko barwy i zapachy tworzą atmosferę świat ale przede wszystkim my czyli domownicy.

Jak ochronić się przed jesienną szarością?

Jak ochronić się przed jesienną szarością?

10.10.2012

Podczas jesiennych dni często tęsknimy za słoneczny latem. I to właśnie brak słońca wpływa na nas niekorzystnie.

Aranżacja w stylu arabskim

Aranżacja w stylu arabskim

12.09.2012

Aranżując dom w stylu arabskim powinniśmy zwrócić uwagę na barwy, bogactwo motywów oraz na wykonanie mebli.

Styl afrykański

Styl afrykański

03.09.2012

Styl afrykański gości w naszych salonach nie od dziś i jak na razie nie chce się z nami pożegnać. Aranżacja wnętrza w tym stylu to połączenie tropików z kolorami wypalonej słońcem afrykańskiej ziemi

Pokój dla młodego ucznia

Pokój dla młodego ucznia

24.08.2012

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień i już za chwilę usłyszymy pierwszy dzwonek na szkolnym korytarzu. Zostało nam już niewiele czasu na wprowadzenie zmian w pokojach naszych dzieci

W stylu kolonialnym

W stylu kolonialnym

09.08.2012

Styl kolonialnym jest ponadczasowy, łączy egzotykę a zarazem klasykę. Wnętrza w stylu kolonialnym są eleganckie a przede wszystkim wygodne i funkcjonalne.

Dom w stylu francuskim

Dom w stylu francuskim

30.07.2012

Styl francuski to łączenie na pozór wykluczających się elementów. Dom wystylizowany na styl francuski jest wytworny, ale nie przesadnie bogaty, ciepły i przytulny, a ponadto jest niezwykle szykowny i elegancki.

Wnętrze w stylu klasycznym

Wnętrze w stylu klasycznym

26.07.2012

Styl klasyczny można porównać ze stylem pałacowym. Klasyczny dom to duże ogrody dworski styl to powrót do przeszłości.

Pokój dostosowany dla niemowlaka

Pokój dostosowany dla niemowlaka

23.07.2012

Dla nowo narodzonego dziecka najważniejsze jest bezpieczeństwo i miłość rodziców, nie liczą się dla niego kolor ścian ani zasłonki.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »