Aranżacja wnętrz - strona 8

Aranżacja wnętrz nie jest łatwa. Dużo zależy od wyczucia estetyki, umiejętności odnalezienia złotego środka między przestrzennością i symetrią. Aranżacja wnętrz, inaczej projektowanie wnętrz, to umiejętny dobór tapet, podłogi a nawet mebli do mieszkania lub domu tak aby tworzyły wspólną całość.

Na wystrój wnętrza ma wpływ wiele elementów, liczy się tu nie tylko udana aranżacja, ale też adekwatny dobór mebli oraz oświetlenia. Jeszcze przed wykonaniem planu powinniśmy wziąć pod uwagę miejsce w którym będziemy aranżować wnętrze. Pamiętajmy, że wystrój wnętrza w znacznym stopniu mówi nam o gospodarzu o jego doznaniach estetycznych.

Aranżacja wnętrza w Polsce ma nadal tradycyjny charakter. Tu nadal panują meble tradycyjne wykonane przeważnie z buku, sosny, dębu. Dla przykładu w Anglii preferowane są meble o bogatym wzornictwie i jest to ich główny element aranżacyjny.

Wybór odpowiedniej wielkości stołu

Wybór odpowiedniej wielkości stołu

02.07.2012

Większe nie zawsze znaczy lepsze,szczególnie w przypadku wyboru stołu jadalnianego,gdzie musimy przede wszystkim liczyć się z przestrzenią,którą mamy do zagospodarowania w jadalni.

Ozdoby ścienne w domu

Ozdoby ścienne w domu

26.06.2012

Ozdoby ścienne istotnie wpływają na poprawienie wyglądu pomieszczenia, w którym się znajdą. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie ozdób, należy wybrać temat dominujący ozdób. Często poszukiwane i popularne są takie, które działają kojąco lub też są odbiciem Ciebie i Twojej osobowości.

Zaprzyjaźnij się z natura i pokochaj meble wykonane z drewna

Zaprzyjaźnij się z natura i pokochaj meble wykonane z drewna

03.06.2012

Styl ekologiczny to nie tylko segregowanie odpadków i ratowanie ginących gatunków to również styl życia. Każdy moment jest dobry, aby zaprzyjaźnić się z drewnem i pokochać prawdziwą wełnę.

Aranżacja domu w stylu marynarskim

Aranżacja domu w stylu marynarskim

25.05.2012

Widok szumiącego morza, piach pod stopami, klimat śródziemnomorski. To coś dla tych, którzy chcą uchwycić atmosferę minionych wakacji.

Wystrój wnętrza w stylu meksykańskim

Wystrój wnętrza w stylu meksykańskim

23.05.2012

Meksyk - kraj w Ameryce Północnej, sąsiaduje ze Stanami Zjednoczonymi, otoczony z dwóch stron morzami. Jeśli lubisz południowe klimaty, niesamowite wzory i kolory urządź pokój w stylu meksykańskim.

Idealny pokój dla nastolatków

Idealny pokój dla nastolatków

21.05.2012

Dojrzewanie to trudny czas dla naszych dzieci jak również dla nas. Młody człowiek wkraczający w wiek nastoletni szuka dla siebie miejsca w świecie. Azylem dla nich może stać się ich własny pokój.

Wystrój domu w stylu retro

Wystrój domu w stylu retro

13.05.2012

Słowo „retro” pochodzi od łacińskiego przedrostka „retro”, który dosłownie oznacza „wstecz”. Moda na styl retro panuje nie tylko w przemyśle odzieżowym, a także w architekturze i urządzaniu wnętrz.

Aranżacja w stylu greckim

Aranżacja w stylu greckim

09.05.2012

Grecja to kraj o urozmaiconej powierzchni leżący w południowo wschodniej części Europy . Grecja to zestawienie tradycji z nowoczesnością, która cały czas czerpie pomysły na aranżacje z natury.

Meble dla przestrzeni publicznej według projektu Ineke Hans

Meble dla przestrzeni publicznej według projektu Ineke Hans

02.05.2012

Meble do aranżacji przestrzeni publicznej. Zapoznaj się z nowymi trendami w projektowaniu mebli prosto z Holandii. Ineke Hans i jej nowy projekt aranżacyjny.

Dekoracje wnętrz w starożytności

Dekoracje wnętrz w starożytności

29.12.2011

Powstanie pierwszych osiedli Sumerów i Egipcjan w III tysiącleciu p.n.e. można datować jako początek kultury mieszkaniowej, czyli wystroju wnętrz. Wzorce, które powstały w tamtych czasach, dotarły także do Europy.

Polecane wpisy na blogu
Meble w aranżacjach retro Meble w aranżacjach retro Jednym ze sposobów na nadanie naszemu mieszkaniu własnej osobowości, jest wypełnienie jego pomieszczeń historią – od rodzinnych pamiątek, poprzez antyki, skończywszy na stylizacji pokojów w całym domu. czytaj więcej »
Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański – czyli nie ma jak w domu Styl hiszpański kojarzy się z ciepłem domowego ogniska, gdzie drzwi dla gości są stale otwarte. Bogactwo kolorów, zróżnicowane tkanin, funkcjonalność i nieład artystyczny czytaj więcej »
Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Jak wybrać stolik kawowy odpowiedni do aranżacji salonu? Gwiazda wieczoru czy praktyczny pomocnik? Efektowny projekt przyciągający spojrzenia czy skromne uzupełnienie aranżacji? Wybór stolika kawowego do salonu często potrafi przyprawić o zawroty głowy. Z naszymi wskazówkami łatwiej podejmiesz decyzję! czytaj więcej »
Tapicerka - opis Tapicerka - opis Zamawiając krzesła często stoimy przed dylematem jakiego rodzaju tapicerkę wybrać. W naszej ofercie, w cenie krzesła są tapicerki standardowe, a za dopłatą tapicerki z górnej półki plamoodporne czy też skóry naturalne. czytaj więcej »
Mały stół również może być funkcjonalny Mały stół również może być funkcjonalny Najmodniejsze stoły to stoły z możliwością rozłożenia, czyli tzw. stoły rozkładane. Na co dzień zajmuje mało miejsca a jeśli okoliczności tego wymagają można go łatwo rozłożyć. czytaj więcej »