1. Jak powstają nasze meble? • SalonMeblowy.net.pl

Internetowy sklep meblowy - producent mebli SalonMeblowy.net

Koszyk

Kontakt

pn-pt 8-17, sb 9-14

pn-pt 8-17, sb 9-14

Promocje

Poniżej prezentujemy listę aktualnych promocji:

Kupuj w najlepszych cenach w promocji tygodnia

Jak powstają nasze meble?

Mebel to nie jest po prostu kawałek drewna lepiej lub gorzej opakowany. Dysproporcje cenowe mebli dostępnych na rynku nie wynikają tylko z tego, że ktoś chce mniej lub więcej zarobić. Dlaczego za podobny wzór krzesła czy stołu w jednym sklepie płacimy 200 zł w innym 400? No właśnie, dlaczego? Bo jakość ma znaczenie! Bo wytworzenie produktu dobrej jakość kosztuje więcej.

W tym artykule chcemy Wam pokazać jak produkujemy nasze meble. Chcemy, żebyście mieli świadomość, co składa się na finalny produkt, który otrzymujecie. Chcemy, żebyście zobaczyli, jak dbamy o każdy element produktu, który Wam oferujemy. Gotowi? To zaczynamy.

Proces produkcji naszych mebli

Nie będziemy jakoś szczególnie odkrywczy, jeśli powiemy, że wszystko zaczyna się od... lasu. Najpierw, specjalnie wyselekcjonowane do wycinki drzewa bukowe przywożone są na teren naszej fabryki.

Zanim wykorzystamy je do produkcji naszych mebli, drewno poddajemy specjalistycznej obróbce wstępnej. Drewniane bale, które będą budulcem naszych mebli, rżnięte są na deski w naszym tartaku.

Następnie, pocięte w deski drewno przewożone jest do suszarni, gdzie rozpoczyna się proces suszenia. Jest to bardzo istotny element produkcji mebli. Drewno musi być wysuszone tak, aby zmniejszyło swoją wilgotność do poziomu 8-10%. Jeśli drewno nie jest odpowiednio wysuszone i zostaną z niego wykonane meble, np. krzesła, to ich proces suszenia odbędzie się...w naszych domach. A to oznacza, że niewłaściwie wysuszone drewno spowoduje, że meble po okresie np. roku zmniejszą swoją objętość i się rozejdą. I tu tkwi jedna z przyczyn, dlaczego niektóre oferty mebli dostępnych na naszym rynku są tak tanie. Tanie, w tym wypadku, oznacza po prostu gorsze!

Kolejnym etapem, po należytym wysuszeniu drewna, jest wykonanie poszczególnych elementów krzeseł i stołów. Odbywa się to w sposób zautomatyzowany za pomocą specjalistycznych maszyn.

Powstałe w ten sposób elementy są przewożone do odpowiednich działów produkcyjnych. W tychże działach, elementy te są poddane obróbce szlifowania.

Niektóre elementy krzeseł, a także blaty wykonuje się na maszynie typu CNC. Jest to niezwykle precyzyjne urządzenie, które wykonuje kształty, które w kolejnych etapach produkcyjnych dopasowuje się do siebie nawzajem. Tak wykonane kształty muszą być spasowane co do milimetra, inaczej mebel będzie niedopasowany. A niedopasowany mebel oznacza jego skróconą żywotność i większą awaryjność. A takie meble, niestety również spotyka się na rynku.

Następnie meble są składane i składowane w magazynach w optymalnej dla nich temperaturze.

Meble są już gotowe. No, prawie. Bo przecież czekamy jeszcze na odpowiednie ich wybarwienie. Ale zanim do tego przejdziemy....meble trzeba poddać ostatecznej obróbce - należy je wyszlifować oraz dokładnie wyczyścić. Jeśli na tym etapie obróbki ręcznej dojdzie do zaniedbań, meble nie będą tak długo cieszyć oka, jak powinny. Dopiero po zakończeniu tego etapu, meble są malowane, lakierowane i po ich wyschnięciu z dumą wysyłamy je do Was, Szanowni Klienci.

Wszystkie omówione tu etapy są absolutnie niezbędne, dla naszych wewnętrznych wymogów co do jakości produktów. Wkładamy dużo serca i pracy na każdym etapie produkcji i bezwzględnie przestrzegamy rygorystycznych procedur. Dzięki temu, otrzymujemy jakość, której się nie wstydzimy. Z dumą prezentujemy Wam nasze produkty, ponieważ jesteśmy całkowicie przekonani co do ich jakości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zapraszamy do zakupów! Zespół SAM-NET

Sklep internetowy sprzedaje swoje produkty za pośrednictwem strony internetowej występującej pod adresem www.salonmeblowy.net.pl prowadzonym przez firmę SAM-NET Rafał Kochanowski o numerze NIP 967-089-45-30 i numerze Regon 340730689. Firma mieści się pod adresem Drzewna 2, Lisi Ogon, 86-065 Łochowo.
Wpis do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy o numerze 110752.