Jak powstają nasze meble?

Mebel to nie jest po prostu kawałek drewna lepiej lub gorzej opakowany. Dysproporcje cenowe mebli dostępnych na rynku nie wynikają tylko z tego, że ktoś chce mniej lub więcej zarobić. Dlaczego za podobny wzór krzesła czy stołu w jednym sklepie płacimy 200 zł w innym 400? No właśnie, dlaczego? Bo jakość ma znaczenie! Bo wytworzenie produktu dobrej jakość kosztuje więcej.

W tym artykule chcemy Wam pokazać jak produkujemy nasze meble. Chcemy, żebyście mieli świadomość, co składa się na finalny produkt, który otrzymujecie. Chcemy, żebyście zobaczyli, jak dbamy o każdy element produktu, który Wam oferujemy. Gotowi? To zaczynamy. Nie będziemy jakoś szczególnie odkrywczy, jeśli powiemy, że wszystko zaczyna się od... lasu. Najpierw, specjalnie wyselekcjonowane do wycinki drzewa bukowe przywożone są na teren naszej fabryki.

Zanim wykorzystamy je do produkcji naszych mebli, drewno poddajemy specjalistycznej obróbce wstępnej. Drewniane bale, które będą budulcem naszych mebli, rżnięte są na deski w naszym tartaku.
Następnie, pocięte w deski drewno przewożone jest do suszarni, gdzie rozpoczyna się proces suszenia. Jest to bardzo istotny element produkcji mebli. Drewno musi być wysuszone tak, aby zmniejszyło swoją wilgotność do poziomu 8-10%. Jeśli drewno nie jest odpowiednio wysuszone i zostaną z niego wykonane meble, np. krzesła, to ich proces suszenia odbędzie się...w naszych domach. A to oznacza, że niewłaściwie wysuszone drewno spowoduje, że meble po okresie np. roku zmniejszą swoją objętość i się rozejdą. I tu tkwi jedna z przyczyn, dlaczego niektóre oferty mebli dostępnych na naszym rynku są tak tanie. Tanie, w tym wypadku, oznacza po prostu gorsze!
Kolejnym etapem, po należytym wysuszeniu drewna, jest wykonanie poszczególnych elementów krzeseł i stołów. Odbywa się to w sposób zautomatyzowany za pomocą specjalistycznych maszyn. Powstałe w ten sposób elementy są przewożone do odpowiednich działów produkcyjnych. W tychże działach, elementy te są poddane obróbce szlifowania.
Niektóre elementy krzeseł, a także blaty wykonuje się na maszynie typu CNC. Jest to niezwykle precyzyjne urządzenie, które wykonuje kształty, które w kolejnych etapach produkcyjnych dopasowuje się do siebie nawzajem. Tak wykonane kształty muszą być spasowane co do milimetra, inaczej mebel będzie niedopasowany. A niedopasowany mebel oznacza jego skróconą żywotność i większą awaryjność. A takie meble, niestety również spotyka się na rynku. ..
Następnie meble są składane i składowane w magazynach w optymalnej dla nich temperaturze. Meble są już gotowe. No, prawie. Bo przecież czekamy jeszcze na odpowiednie ich wybarwienie. Ale zanim do tego przejdziemy....meble trzeba poddać ostatecznej obróbce - należy je wyszlifować oraz dokładnie wyczyścić. Jeśli na tym etapie obróbki ręcznej dojdzie do zaniedbań, meble nie będą tak długo cieszyć oka, jak powinny.
Kolejnym etapem jest lakierowanie. W tym celu używamy natryskowych urządzeń lakierniczych – tzw. robotów lakierniczych. Pozwalają one na niezwykle precyzyjne i wydajne pokrycie lakierem czy farbą warstw drewna. Obniżenie zużycia materiałów lakierowych poprzez ukierunkowanie generowanej mgły lakierniczej zapewniają oszczędność. Nowoczesna technologia, jakiej używamy do lakierowania naszych krzeseł, oznacza więc poprawę jakości pokrycia drewna, niższe koszty oraz zwiększony nacisk na ochronę środowiska.
Ostatnim elementem produkcji naszych mebli jest tapicerowanie siedzisk lub oparć – w zależności od wybranego modelu krzesła. Posiadamy ogromny wybór tapicerek. Wybór dotyczy nie tylko koloru, ale również rodzaju i jakości materiału (skóra, ekoskóra, pianka ekologiczna, tkanina plamoodporna lub zwykła) jego faktury oraz zastosowanego wzornictwa. Nasi tapicerzy to świetni specjaliści, którzy dbają o najdrobniejszy element szycia. Dzięki temu oddajemy jakość, która staje się naszą wizytówką. Aby w pełni skorzystać w możliwości wyboru zachęcamy do bezpłatnego zamówienia próbek. Naoczny wybór tkaniny najlepiej odda Twoje potrzeby.
Wszystkie omówione tu etapy są absolutnie niezbędne, dla naszych wewnętrznych wymogów co do jakości produktów. Wkładamy dużo serca i pracy na każdym etapie produkcji i bezwzględnie przestrzegamy rygorystycznych procedur. Dzięki temu, otrzymujemy jakość, której się nie wstydzimy. Dopiero tak przygotowany produkt jest gotowy do wysyłki do Państwa. Preferujemy i zachęcamy do skorzystania z dostawy naszym własnym transportem. Posiadamy własną flotę samochodów dostawczych oraz wielu doświadczonych kierowców. Daje to nam przekonanie, że meble dojadą do Państwa w stanie nienaruszonym. Dzięki temu, możemy ze spokojnym sumieniem powiedzieć, że oferujemy bezpieczną dostawę mebli najwyższej jakości!
Z dumą prezentujemy Wam nasze produkty, ponieważ jesteśmy całkowicie przekonani co do ich jakości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.