1. Krzesło fotelowe Muszelka • SalonMeblowy.net.pl

Krzesło fotelowe Muszelka

4 opinie Bestseller
Wybarwienie/tapicerka: Divo 7, Czarny
Na zdjęciach prezentujemy tylko niektóre warianty produktu. Prezentowane wybarwienie mebli może się różnić od rzeczywistego. Zachęcamy do bezpłatnego zamawiania próbek.
500 PLN
brutto
Wykonanie i/lub rozmiar:
Tapicerka: Zamów próbki
Kolor drewna: Zamów próbki
Nadruk:
Ilość sztuk:

Ten produkt należy kupić z jednym z poniższych produktów

Stół S19 od 1615 PLN

Kultowe krzesło fotelowe Muszelka to ikona nie tylko polskiego wzornictwa, ale też jeden z najbardziej charakterystycznych mebli okresu PRL.

Krzesło fotelowe Muszelka otwarcie nawiązuje do stylistyki lat 60-70tych, przez co wpisuje się nie tylko w nowoczesne wnętrza, ale przede wszystkim w vintage.

Nasz mebel został zaprojektowany w taki sposób, by połączyć wygodę z funkcjonalnością. Siedzisko krzesła fotelowego Muszelka wykonane z pianki poliuretanowej można obić dowolną tkaniną tapicerską. Umieszczone na wysokości 51cm jest optymalne dla osób o różnym wzroście, a szerokość 46cm zapewnia wygodne siedzenie przez wiele godzin. Podłokietniki na wysokości 66cm sprawiają, że mebel bez trudu wsunie się pod blat stołu. Całkowita wysokość 88cm determinuje zgrabny kształt krzesła. Mebel może być obity dowolną z oferowanych przez nas tapicerek lub tkaniną powierzoną przez klienta.

Bukowe nogi krzesła fotelowego Muszelka są zwężane ku dołowi (4cm pod siedziskiem, 2,5cm przy podłodze), co dodaje krzesłu lekkości. Buk jest twardym surowcem, gładkim po obróbce i wyjątkowo odpornym na uszkodzenia mechaniczne, co gwarantuje wieloletnią trwałość mebla. Nóżki mogą być wybarwione na jeden z naszej palety kolorów, lub pozostać w stanie surowym - do pomalowania we własnym zakresie.

Pierwsze krzesło fotelowe Muszelka zostało zaprojektowane w 1956 roku przez wybitną polską projektanktę - Teresę Kruszewską. W pierwszej formie siedzisko stanowiła wygięta sklejka, co idealnie wpisywało się w ówczesne trendy. Muszelkę pokochała zagranica, gdzie krzesło było kupowane na pniu bepośrednio z wystaw i targów. W polskich domach nie zagościła jednak pierwsza wersja nietuzinkowego krzesła, a popularność zyskały dopiero jej tapicerowane odpowiedniki z lat 60-70 stając się jedną z ikon designerskich swoich czasów.
Dziś Muszelka szturmem na nowo zdobywa salony zyskując rzesze wielbicieli wśród młodych ludzi, u których PRL nie budzi złych skojarzeń. Dostrzegają kusznt wzornictwa tamtych czasów i wybierają chętnie zarówno odświeżone meble z epoki, jak i nowe wzory inspirowane kultowymi krzesłami.

Twardość buku – używamy litego drewna bukowego

Buk to obecnie jeden z najbardziej cenionych gatunków drewna stosowanym powszechnie w stolarstwie. Drewno bukowe jest bardzo twarde, odporne na ścieranie i ciężkie. Jest również łatwo nasycalne, dzięki czemu łatwo się je lakieruje i barwi. Dzięki swej twardości, drewno bukowe posiada ono atrakcyjną manufakturę. Rysunek słoi buku jest bardzo charakterystyczny: posiada wyraźne promienie rdzeniowe.

Czyszczenie i konserwacja mebli

Znamy się nie tylko na produkcji mebli, ale również na ich użytkowaniu i czyszczeniu. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik użytkowania Twoich nowych mebli.

Pokaż poradnik czyszczenia i konserwacji mebli

Szczegółowe wymiary krzesła

Poniżej znajdują się szczegółowo rozpisane wymiary dla krzesła. Tolerancja wymiarów wynosi +/- 1cm ze względu na różne materiały stosowane do tapicerowania.

Wysokość całkowita 87 cm Wysokość całkowita
Głębokość całkowita 51 cm Głębokość całkowita
Maksymalna szerokość oparcia 47 cm Maksymalna szerokość oparcia
Wysokość do siedziska 50 cm
Szerokość siedziska 47 cm Szerokość siedziska
Głębokość siedziska 42 cm Głębokość siedziska
W górę do zdjęć i opisu

Opinie klientów o meblu Krzesło fotelowe Muszelka

W naszym sklepie znajdziesz wiarygodne opinie od klientów, którzy zakupili u nas meble. Do każdego klienta wysyłamy prośbę o opinię po 30 dniach od dostawy zamówienia. Jeśli zakupiłeś u nas meble, a nie dostałeś takiej prośby - skontaktuj się z nami.

Opinia pozytywna 06-10-2021 Iwona

Orginalny wygląd sprawił, że wnętrze mojego salonu nabrało charakteru. Super produkt. Polecam wszystkim zainteresowanym

Opinia pozytywna 01-10-2021 Mariola

Super design, duży wybór tapicerek. jest możliwość zamówienie bezpłatnych próbek tapicerek do domu. Polecam

Opinia pozytywna 28-09-2021 Jowita

Profesjonalne wykonanie, wygodne krzesło i miła obsługa sprawiła ,że powrócę do zakupów w tym sklepie. Pozdrawiam

Opinia pozytywna 25-06-2021 Daga80

Długo szukałam nietypowych krzeseł.Wreszcie znalazłam, są bardzo ładne , spelnily moje oczekiwania a im ciezko sprostac. Polecam

W górę do zdjęć i opisu