1. Krzesło fotelowe Muszelka 2 • SalonMeblowy.net.pl

Krzesło fotelowe Muszelka 2

Bestseller
Wybarwienie/tapicerka: Dąb naturalny, Aston 29
Na zdjęciach prezentujemy tylko niektóre warianty produktu. Prezentowane wybarwienie mebli może się różnić od rzeczywistego. Zachęcamy do bezpłatnego zamawiania próbek.
500 PLN
brutto
Wykonanie i/lub rozmiar:
Tapicerka: Zamów próbki
Kolor drewna: Zamów próbki
Nadruk:
Ilość sztuk:

Krzesło fotelowe tapicerowane Muszelka 2 to niezwykle wygodny mebel otwarcie nawiązujący do wzornictwa PRL.

Kultowe krzesło fotelowe Muszelka pojawiło się na rynku w 1956r. za sprawą polskiej projektantki - Teresy Kruszwickiej. Mimo olbrzymiego powodzenia na zagranicznych targach - do powszechnego użycia weszło dopiero dwie dekady później.
Po upadku komunizmu - pozbywaliśmy się z domów wszystkiego, co przypominało nam czasy za żelazną kurtyną. Tak krzesła fotelowe Muszelki trafiły na strychy, do piwnic, oraz na śmietniki.
Gdy dorosło pierwsze pokolenie urodzonych w wolnym kraju - meble z okresu straciły negatywne nacechowanie i zyskały drugą młodość bijąc rekordy popularności. Tym samym krzesła fotelowe w stylu muszelka - są absolutnym "must have" współczesnego wystroju wnętrz.

Krzesło fotelowe Muszelka 2 jest naszym kolejnym meblem na wzór hitu sprzed lat. W odróżnienia od swojego poprzednika - to krzesło ma pełne oparcie, głębokie na 18cm. Jego łukowaty kształt otula plecy aż do wysokości łopatek (40cm od siedziska), gwarantując tym samym nadzwyczajną wygodę siedzenia.
Szerokie na 48cm siedzisko wypełnione jest sprężysta pianką tapicerską, a całość może być obita dowolnym materiałem z naszej oferty.
Nogi krzesła fotelowego wykonane są z litego buku, co gwarantuje trwałość i odporność na uszkodzenia. Ich kwadratowy przekrój zwęża się ku dołowi, co dodaje konstrukcji lekkości.

Muszelka 2 jest doskonałą propozycją do nowoczesnych wnętrz, w których pojawiają się dodatki vintage. Starannie dobrane surowce i precyzja wykonania sprawią, że mebel zostanie w domu na lata.

Twardość buku – używamy litego drewna bukowego

Buk to obecnie jeden z najbardziej cenionych gatunków drewna stosowanym powszechnie w stolarstwie. Drewno bukowe jest bardzo twarde, odporne na ścieranie i ciężkie. Jest również łatwo nasycalne, dzięki czemu łatwo się je lakieruje i barwi. Dzięki swej twardości, drewno bukowe posiada ono atrakcyjną manufakturę. Rysunek słoi buku jest bardzo charakterystyczny: posiada wyraźne promienie rdzeniowe.

Czyszczenie i konserwacja mebli

Znamy się nie tylko na produkcji mebli, ale również na ich użytkowaniu i czyszczeniu. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik użytkowania Twoich nowych mebli.

Pokaż poradnik czyszczenia i konserwacji mebli

Szczegółowe wymiary krzesła

Poniżej znajdują się szczegółowo rozpisane wymiary dla krzesła. Tolerancja wymiarów wynosi +/- 1cm ze względu na różne materiały stosowane do tapicerowania.

Wysokość całkowita 87 cm Wysokość całkowita
Głębokość całkowita 54 cm Głębokość całkowita
Maksymalna szerokość oparcia 50 cm Maksymalna szerokość oparcia
Wysokość do siedziska 49 cm
Szerokość siedziska 51 cm Szerokość siedziska
Głębokość siedziska 46 cm Głębokość siedziska
W górę do zdjęć i opisu

Opinie klientów o meblu Krzesło fotelowe Muszelka 2

W naszym sklepie znajdziesz wiarygodne opinie od klientów, którzy zakupili u nas meble. Do każdego klienta wysyłamy prośbę o opinię po 30 dniach od dostawy zamówienia. Jeśli zakupiłeś u nas meble, a nie dostałeś takiej prośby - skontaktuj się z nami.

Przepraszamy, ten produkt jeszcze nie otrzymał żadnych opinii klientów.

W górę do zdjęć i opisu