Krzesło fotelowe Pomerania

Nowość
Wybarwienie/tapicerka: Czarny, Tracy 211.02, Tracy 211.01, Tracy 211.08
Na zdjęciach prezentujemy tylko niektóre warianty produktu. Prezentowane wybarwienie mebli oraz odcień tapicerki mogą różnić się od rzeczywistego. Zachęcamy do bezpłatnego zamawiania próbek.
545 PLN
brutto/szt
Wykonanie i/lub rozmiar:
Kolor drewna: Zamów próbki gratis
Nadruk:
Ilość sztuk:

Krzesło fotelowe Pomerania zostało zainspirowane słynną Muszelką - ikoną nie tylko polskiego wzornictwa, ale również jednym z najbardziej charakterystycznych mebli okresu PRL.

Krzesło fotelowe Pomerania w sposób otwarty nawiązuje do stylistyki lat 60-70., dzięki czemu idealnie pasuje zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i do aranżacji w stylu vintage.

Nasz mebel został zaprojektowany tak, aby połączyć wygodę z funkcjonalnością.

Siedzisko krzesła fotelowego Pomerania wykonane z pianki poliuretanowej umieszczone jest na pasach tapicerskich, co znacznie zwiększa komfort użytkowania.

Podłokietniki, usytuowane na wysokości 18 cm od siedziska, pozwalają na łatwe wsunięcie krzesła pod blat stołu, jednocześnie umożliwiając wygodne oparcie przedramion. Przestrzeń między podłokietnikami wynosi aż 55 cm, co w połączeniu z odchylanym oparciem gwarantuje komfortowe siedzenie przez wiele godzin. Mebel może zostać obity wybraną z naszej oferty tapicerki lub tkaniną dostarczoną przez klienta. Jako dodatkowy element dekoracyjny, tył krzesła może być obszyty inną tkaniną, a także możemy zastosować ozdobne kedery.

Okrągłe nogi krzesła fotelowego Pomerania wykonane są z buku, który w przekroju stopniowo zwęża się ku dołowi, nadając meblowi lekkości. Buk jest twardym surowcem, gładkim po obróbce i wyjątkowo odpornym na uszkodzenia mechaniczne, co zapewnia długotrwałą trwałość mebla. Nogi mogą zostać wybarwione na jeden z kolorów z naszej palety, w tym na niezwykle modny czarny albo złoty (za dopłatą), lub pozostać w naturalnym kolorze, gotowe do pomalowania według preferencji klienta.

Pierwsze krzesło fotelowe typu Muszelka zaprojektowane zostało w 1956 roku przez wybitną polską projektantkę Teresę Kruszewską. W pierwotnej formie siedzisko wykonane było z wygiętej sklejki, co doskonale wpisywało się w ówczesne trendy. Muszelka szybko zdobyła popularność za granicą, gdzie była kupowana w dużej ilości bezpośrednio z wystaw i targów. W polskich domach pierwsza wersja tego wyjątkowego krzesła nie zdobyła jednak takiej popularności, a dopiero tapicerowane warianty z lat 60-70. stały się ikonami designu tamtych czasów.

Dzisiaj ta stylistyka ponownie zdobywa serca wielu osób, zyskując nową rzeszę fanów, szczególnie wśród młodych ludzi, dla których okres PRL nie kojarzy się negatywnie. Doceniają oni mistrzostwo rzemiosła i wybierają zarówno odświeżone meble z tamtego okresu, jak i nowe wzory inspirowane kultowymi krzesłami z przeszłości.

Twardość buku – używamy litego drewna bukowego

Buk to obecnie jeden z najbardziej cenionych gatunków drewna stosowanym powszechnie w stolarstwie. Drewno bukowe jest bardzo twarde, odporne na ścieranie i ciężkie. Jest również łatwo nasycalne, dzięki czemu łatwo się je lakieruje i barwi. Dzięki swej twardości, drewno bukowe posiada ono atrakcyjną manufakturę. Rysunek słoi buku jest bardzo charakterystyczny: posiada wyraźne promienie rdzeniowe.

Czyszczenie i konserwacja mebli

Znamy się nie tylko na produkcji mebli, ale również na ich użytkowaniu i czyszczeniu. Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik użytkowania Twoich nowych mebli.

Pokaż poradnik czyszczenia i konserwacji mebli

Szczegółowe wymiary krzesła

Poniżej znajdują się szczegółowo rozpisane wymiary dla krzesła. Tolerancja wymiarów wynosi +/- 1cm ze względu na różne materiały stosowane do tapicerowania.

Wysokość całkowita 83 cm Wysokość całkowita
Głębokość całkowita 58 cm Głębokość całkowita
Maksymalna szerokość oparcia 40 cm Maksymalna szerokość oparcia
Wysokość do siedziska 46 cm
Szerokość siedziska 49 cm Szerokość siedziska
Głębokość siedziska 46 cm Głębokość siedziska
W górę do zdjęć i opisu

Opinie klientów o Krzesło fotelowe Pomerania

W naszym sklepie znajdziesz wiarygodne opinie od klientów, którzy zakupili nasze produkty. Do każdego klienta wysyłamy prośbę o opinię po 30 dniach od dostawy zamówienia. Jeśli dokonałeś u nas zakupu, a nie dostałeś takiej prośby - skontaktuj się z nami.

Przepraszamy, ten produkt jeszcze nie otrzymał żadnych opinii klientów.

W górę do zdjęć i opisu